KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14381001
nr 1438 1001
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, daterad 1954, "Stora Hoparegränd". Akvarell, bildmått: 55x37cm, yttermått inklusive ram: 67x50cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
måndag 13 december 2021
kl 18:20:07
- Klassiska
13 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman